Hrudní pásy

Hrudní pásy využijete pro přesnější sledování tepové frekvence při běhu, plavání, silovém tréninku a dalších fyzicky namáhavých aktivitách. Hrudní pásy nabízí přesnější měření než optické snímače v chytrých hodinkách. Poradíme, k čemu hrudní pás využijete i jak ho správně nosit, aby měřil co nejpřesněji.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 4 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Sigma 20505 ANT+ R1 Comfortex+ hrudní senzor

Sigma 20505 hrudný snímač

Výprodej

Hrudní snímač, Bezdrátový přenos údajů


1 469 Kč

Sigma 20303 hrudní senzor

Sigma 20303 hrudný snímač

Výprodej

Hrudní snímač, Bezdrátový přenos údajů


709 Kč

Polar TF H10+ hrudní snímač (M-XXL) Black Crush černý

Polar TF H10+ hrudní snímač (M-XXL) Black Crush černý

Hrudní pás, Barva: černá, Materiál: textil


2 290 Kč

Polar H10+ M-XXL černý hrudní snímač

Polar H10+ M-XXL hrudní snímač, černá

Příslušenství k hodinkám, Typ příslušenství: příslušenství k hodinkám, V balení: senzor TF, elastický popruh


2 290 Kč

Momentálně nedostupný

Produkt nelze aktuálně doručit kurýrem ani na osobní odběr do prodejny.

O kategorii

K čemu využijete hrudní pás

Každý, kdo více sleduje svůj trénink se zajímá o různé metriky, které prozrazují, jak je na tom s fyzickou kondicí a zdravím. Chytré hodinky také dokážou změřit srdeční tep, ale přesnější měření nabízí právě hrudní pásy.

Hrudní pás využijete při běhu, silovém tréninku doma nebo ve fitku, při plavání nebo dynamickém kardio cvičení.

Hrudní pás spojíte jak s hodinkami, většinou přes bluetooth, tak i s vybavením ve fitku nebo při domácím cvičení. Spojíte ho třeba s běžeckým pásem nebo rotopedem.

Rozdíly v měření srdečního tepu hodinkami nebo pásem

Chytré hodinky využívají k měření tepu optické snímače. Novější hodinky měří poměrně přesně, ale stále nabízí jen přibližné výsledky.

Hrudní pásy k měření využívají elektronické senzory, které měří impulzy přímo ze srdce. Díky tomu nabízí mnohem přesnější měření. Hrudním pásem si snáze zkontrolujte, jak moc namáháte své srdce a jestli nedochází k jeho přetěžování.

Pro koho se hodí hrudní pás

Hrudní pás se hodí pro sportovce, kteří si hlídají rozvržení svých aktivit. Pro efektivní trénink se hodí sledovat míru zátěže a vyvážit poměr mezi aerobní (klidnější) a anaerobní (dynamičtější) aktivitou.

Aerobní aktivita je taková, při které mají svaly dostatečný přísun kyslíku. Anaerobní aktivita je pak většinou kratší, rychlejší a vysoce intenzivní aktivita, při které se ve svalech tvoří kyselina mléčná (laktát).

Mezi aerobní aktivity patří třeba pomalejší běh, rychlejší chůze, turistika. Mezi anaerobní aktivity patří například sprinty, HIIT trénink, Tabata, intenzivní cvičení se zátěží (činkami nebo kettlebellem).

Jak správně nosit hrudní pás

Aby vám hrudní pás přinášel co nejpřesnější výsledky, zaměřte se i na jeho správné nošení. Před nasazením se hodí navlhčit měřicí diody. Pás by měl na těle dobře sedět. Pozor na správné utažení hrudního pásu. Ideálně tak, aby pevně držel, ale netlačil.

Při kratší aktivitě to není takový problém, ale například u delšího běhu může pás způsobit nepříjemné otlaky nebo odřeniny. Vybírejte proto kvalitní hrudní pásy, které jsou vyrobené z měkké látky. Pozor si dejte také na hmotnost pásu. Během aktivity by vás neměl příliš omezovat.