Termoprádlo

Vybavte se na sportovní aktivity kvalitním termoprádlem, které vás v zimě udrží v teple a v létě se v něm nebudete potit. Jakmile se naučíte správně vrstvit oblečení, každý pohyb je najednou jednodušší. Vyberte si kvalitní termoprádlo. Poradíme na jaké aktivity se hodí a jaké jsou jeho další výhody.

Kategorie produktů

O kategorii

Co je termoprádlo: Spodní vrstva, bez které při sportu nedáte ani ránu

Termoprádlo si získává stále větší oblibu nejen mezi sportovci. Hodí se i na běžné nošení. Jeho vlastnosti ale nejvíce oceníte právě při aktivitě. A je jedno, jestli je to procházka s pejskem v přírodě, dlouhý běh nebo vysokohorská turistika. První funkční vrstva z termoprádla zajistí lepší odvod potu z těla.

Pokud si na intenzivní sportovní aktivitu oblečete klasické bavlněné tričko, za chvíli ho můžete ždímat. To se vám s funkčním termoprádlem nestane. Jeho materiál je totiž navržený tak, aby pot nenasákl, ale nechal ho proudit dál a nakonec ho z těla odvedl přes další vrstvy oblečení.

Aby termoprádlo fungovalo jak má, naučte se oblečení také správně vrstvit. Noste k termoprádlu další funkční vrstvy oblečení, které dobře izolují, ale zároveň zůstávají prodyšné a odvádí přebytečnou vlhkost z těla.

Výhody termoprádla

  • Lépe odvádí pot.
  • Rychle schne.
  • V létě hřeje, v zimě nestudí.
  • Netěžkne, když se zpotíte.
  • Drží tvar a nemačká se.
  • Mívá antibakteriální úpravu.

Jak vybrat termoprádlo

Materiál

Na výběr máte jak kvalitní syntetické materiály, tak i přírodní vlákna. Mezi přírodními materiály v posledních letech dominuje hlavně merino vlna. Výborně odvádí pot, je prodyšná a zároveň izoluje teplo. Výhodou merina je, že hřeje i když je vlhké.

Merino oceníte i na vícedenní treky, kdy šetříte každý kousek místa a berete s sebou minimum oblečení. Kvalitní merino vlna absorbuje tělesné pachy a navíc materiál netěžkne, když se zpotíte. Na rozdíl třeba od bavlny.

Syntetické funkční prádlo nabízí také ideální vlastnosti. Termoprádlo ze syntetiky je lehké, rychle schne, výborně izoluje teplo a je levnější než přírodní materiály.

Velikost

Termoprádlo vybírejte vždy tak, aby vám co nejlépe sedělo na těle. Nesmí vás nikde tlačit nebo škrtit, ale zároveň by na vás nemělo viset. Na první funkční vrstvu totiž skládáte další oblečení. Proto vybírejte takové termoprádlo, o kterém ideálně ani nebudete vědět, že ho máte na sobě.

Pozor také na švy. Termoprádlo přiléhá těsně k tělu, takže vystouplé švy mohou způsobit nepříjemné otlaky. Třeba pod batohem nebo na dalších namáhaných místech.

Sezona

Podle toho, jestli sháníte termoprádlo na jaro, léto, podzim nebo zimu si vybírejte jak materiál, tak i střih. Seženete krátké i dlouhé funkční kalhoty a trička. S různou gramáží.

Silnější termoprádlo je ideální do chladnějšího počasí. Slabší termoprádlo pak s přehledem využijete i v létě při turistice. Lehké syntetické materiály využijete hlavně při aktivitách v létě. Například při lezení, turistice nebo běhu. V zimě pak můžete sáhnout po termoprádle s větší gramáží, které vás více zahřeje.

Jak nosit termoprádlo: Na jaké aktivity termoprádlo využijete

Termoprádlo noste jako první vrstvu oblečení, kdy se připravujete na náročnější aktivitu. Následně vrstvěte podle toho, do jakého počasí se chystáte a jaký sport plánujete. Na rychlejší běh nebo třeba běžkování například stačí termoprádlo a tenká prodyšná a větruodolná bunda.

Na jaké aktivity se nejčastěji nosí termoprádlo:

  • Běh.
  • Klasické i sjezdové lyžování.
  • Turistika.
  • Procházky.
  • Silový trénink.
  • Lezení v hale i po skalách.
  • Cyklistika.